07.07.2021. GODINE PROSLAVLJEN JE JUBILEJ 60 GODINA ODSEKA ZA PEJZAŽNU ARHITEKTURU I HORTIKULTURU

09/07/21

Povodom  proslave jubileja 60 godina postojanja Odseka za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu bivši studenti, sada uspešne kolege koje žive i rade širom regiona, Evrope i sveta poslali su video pozdrav. U ovom video zapisu videćete šta rade, čime se bave i šta nam poručuju.

Video zapis pod nazivom :“Šta je pejzažna arhitektura“ je rezultat rada sa studentima u okviru predmeta Učešće javnosti u oblasti pejzažne arhitekture. Inspirisani delom Rendija Olsona (eng. Randy Olson) „Don’t be such a scientist“ studenti u okviru navedenog predmeta uče kako da komuniciraju s javnošću i koja je moć filma u komunikaciji sa širom zajednicom a posebno sa mlađom publikom.

Zapravo, ideja autora video zapisa je bila da se ovaj put pored studenata uključe i kolege sa Odseka i da svi zajedno kreiramo jedan veseo video kojim bismo pokušali da pokrenemo kampanju promovisanja struke. Studenti i kolege su imali zadatak da jednom rečju ili rečenicom odgovore na pitanje ’’Šta je PEJZAŽNA ARHITEKTURA?’’. Drugi cilj ovog filma je da da se povodom proslave 60 godina postojanja Odseka za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu priredi jedan mali poklon, simbličan trag vremena koji će služiti kao promo material za neke nove brucoše ali i za nas same!

Youtube kanal Šumarskog fakulteta možete pogledati OVDE.