Falling Walls Lab Belgrade 2018

26/04/18

DAAD Информативни центар Београд у сарадњи са Фондацијом Konrad Adenauer, Фондацијом Hajnrih Bel, Perform-om, Универзитетом у Београду, Babylon-ом и КЦ Град-ом организовати други Falling Walls Lab у Србији, иновативну платформу за представљање истраживачких пројеката у рангу научног пробоја у свим научним дисциплинама.

Место одржавања догађаја је КЦ Град, дана 24. јуна 2018. године, са почетком у 18:30.

Учесници ће присуствовати ексклузивној и бесплатној радионици Science Communication пре самог Lab-a.

Falling Walls Lab је намењен студентима, истраживачима и научницима (BA, MA, PhD, postdoc).

За Falling Walls Lab Belgrade имају право да аплицирају:
– апликанти са дипломом Bachelor коју нису стекли пре више од 10 година
– апликанти са дипломом Master коју нису стекли пре више од 7 година
– апликанти са дипломом PhD коју нису стекли пре више од 5 година
– postdoc и студенти који су тренутно уписани на универзитет.

Апликације за учешће на Falling Walls Lab Belgrade се шаљу централно преко портала на www.falling-walls.com/lab до 27. маја.

Сваки учесник има три минута у којима ће представити своју идеју или пројекат и убедити локални жири у иновативност своје замисли.

Победник београдског Falling Walls Lab-a као награду добија учешће у финалу Falling Walls Lab у Берлину 8. новембра, као и присуство на Falling Walls конференцији 9. новембра.

Call for Applications Falling Walls Lab Belgrade [pdf]

LAB18 POSTER Belgrade [pdf]