„Innovation School Sprungbrett“ – Практична настава студената са одсека ТМП у Бихаћу

18/09/17

У оквиру међународног студентског пројекта “Innovation School Sprungbrett” у Бихаћу (Босна и Херцеговина) је у периоду од 03. до 09. септембра 2017. одржана практична настава за студенте дрвне индустрије. Поред домаћина, Техничког факултета Универзитета у Бихаћу, настави су присуствовали наставници и студенти још пет високошколских институција: Универзитет у Берну-у (Швајцарска), Технички Универзитет у Ст. Петерсбургу (Русија), Биотехнички факултет Универзитета у Љубљани (Словенија), Факултет за дизајн и технологију намјештаја и ентеријера Универзитета у Скопљу (Македонија), Одсек за Технологије, Менаџмент и Пројектовање намештаја и производа од дрвета (ТМП) са Шумарског факултета Универзитета у Београду (Србија). Шеснаест студената, подељених у две групе, је радило на развоју мултифункционалног комада намештаја који би могао бити уврштен у програм компаније „Creativa“ – Ћавкуновић БАУ. На основу студентског идејног решења израђена су два прототипа. У Бихаћу су, Шумарски факултет, представљали студенти са одсека за ТМП: Александра Лазаревић и Марко Веизовић. Следећа активнос у оквиру наведеног пројекта, је такође практична настава која ће бити одржана у Скопљу (Македонија) од 30.10. до 04.11. 2017. године где ће домаћин бити Факултет за дизајн и технологију намјештаја и ентеријера Универзитета у Скопљу. Задатак студентима биће развој два производа: радни сто који се може подешавати по висини и двосед-тросед који се може претворити  у лежај. Последњи циклус пројекта “Innovation School Sprungbrett” ће се одржати наредне године у оквиру ког ће бити одржана студентска конференција у Љубљани (Словенија) и практични део пројекта у Русији и Србији.