Изложба // II Ретроспектива студентских радова из области пејзажне архитектуре “Мирођија свакој супи”

12/03/19

Организатор изложбе: SUPA’S

SUPA’S обавештава студенте о изложби Ретроспектива студентских радова из области пејзажне архитектуре – “Мирођија свакој супи”, који су настали у периоду од 2017. до 2019. године. Изложба се одржава од 08. до 18. маја 2019. године у просторијама УК Пароброд у улици Капетан Мишина 6а, у Београду.

Могући учесници изложбе су појединци или тимови са статусом СТУДЕНТА из Словеније, Србије и Хрватске са свих факултета који обрађују теме пејзажне архитектуре.

Кандидати за излагање радова могу пријавити више радова, а сваки рад се пријављује ПОСЕБНО.

Пријављивање радова је бесплатно, а котизација се плаћа након селекције и зноси 1000,00 РСД, односно 10е за стране држављане (котизација се плаћа једном, независно од броја радова).

Неопходно је да радови претходно прођу жирирање. Жири задржава право да дефинише број радова који ће се наћи на изложби.

Циљ изложбе је едукација грађана и подизање свести о значају и ширини деловања пејзажне архитектуре у различитим срединама и прилагођавање људским потребама уз очување природе.

НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА
Жири ће оцењивати приспеле радове, а најбоље оцењеним радовима може доделити следећа признања:
И место – новчана награда у износу од 100е и плакета;
ИИ место – плакета,
ИИИ место – плакета.

Рокови:
18.04.2019. у 12:00h – рок за слање радова,
• 18-19.04.2019. – преселекција радова,
• 19.04.2019. – обавештавање учесника чији је рад прошао (путем електронске поште),
• 23-25.04.2019. – жирирање,
• 03.05.2019. – проглашење I, II и III места,
• до 30.04.2019. – плаћање котизације,
• 08.05.2019. у 19:00h – отварање изложбе и додела награда,
• 08-18.05.2019. – време изложбе.
Након овога планирано је да се изложба пресели у Нови Сад, касније и по осталим градовима Србије.
Обавезан садржај радова:
• репрезентативан дизајн;
• земља порекла;
• универзитет, факултет, одсек;
• година студија, предмет, школска година;
• назив пројекта, аутори пројекта.

Предлог садржаја радова:
• генерални план ситуације, план локације, пројектни план;
• пресеци, детаљи;
• процес дизајна (скице, шеме…);
• слике (ваздушни снимци, визуре, рендери, фотомонтаже, модели, колажи…).

Начин пријављивања и предаје радова:
• Сваки рад спаковати на 1 до 2 Б2 формата (50×70 cm) са стандардизованим layout-om (можете преузети ОВДЕ);
• Попуњен пријавни формулар у отвореном WORD фајлу.
• У електронској форми на званичан мејл Удружења supas.upas.info@gmail.com (jpg и pdf фајлови компресовани до 2.5mb);
• Постере штампа Организатор.

* Пријавом на изложбу, прихватате да SUPA’S удружење може да користе ваше плакате у промотивне сврхе.

SUPA’S је студентско удружење пејзажних архитеката Србије које делује под окриљем Удружења пејзажних архитеката Србије. Чланови SUPA’S-a су студенти Шумарског факултета из Београда и Пољопривредног факултета у Новом Саду. Студентско удружење настало је са циљем промовисања, дефинисања и учвршћивања сцене пејзажних архитеката у Србији као и окупљања, умрежавања и професионалног и друштвеног организовања студената.

Планирано је да се кроз ову изложбу прикажу најбољи студентски радови из области деловања пејзажне архитектуре (тематски пројекти планирања урбаних отворених простора, планирање зелене инфраструктуре, планирање рекреативних простора, обликовање различитих отворених градских простора као што су: паркови, скверови, плаже, шеталишта, пјацете и тргови, уређење простора око објеката (хотелски вртови, школска дворишта, фабричка дворишта, дворишта болница, дечијих и сл. установа), затим отворени простори стамбених блокова, излетишта, пројектовање обнове заштићених објеката културно-историјског наслеђа и друго.

Предвиђено је да Ретроспектива студентских радова буде мобилна, те након прве поставке у Београду (08-18.05.2019. УК Пароброд), сели се у Нови Сад, а након тога и у друге градове, у сарадњи са локалним општинама.

Ретроспектива студентских радова из области пејзажне архитектуре је први пут одржана 2018. године: https://www.facebook.com/pg/Studentsko-udru%C5%BEenje-pejza%C5%BEnih-arhitekata-Srbije-422528738199531/photos/?tab=album&album_id=446010662518005

Корисни линкови: