ИЗЛОЖБА СТУДЕНТСКИХ ПРОЈЕКАТА ОПРЕМАЊА ЕНТЕРИЈЕРА ШУМАРСКОГ ФАКУЛТЕТА

23/04/21

Поводом јубилеја, сто година постојања Шумарског факултета, одсек Технологије дрвета приређује изложбу „СТО_лица“ у Великој галерији Студентског културног центра у Београду од 26. априла до 21. маја 2021. године.

Изложбом „СТО_лица“ представљени су репрезентативни примери намештаја и ентеријера, пробраних из збирке од више стотина студентских пројеката, а који су пре свега рађениза потребе опремања простора Шумарског факултета. Сагледавањем радова пружа се увид у обим и квалитет пројектантских решења која обухватају реализације из претходних периода, текуће радове, као и будуће визије развоја простора факултета.

Изложба преноси пример добре праксе Шумарског факултета, по којој се студенти охрабрују да учење заснују на холистичком приступу и стекну нова знања кроз истраживање целокупног процеса пројектовања од првих скица и цртежа преко разраде идеја и конструктивних детаља, па доизрадеконачног решења. Реализовани радови доприносе бољем окружењу за дружење и стицање знања, подстичудруге студенте на сопствено ангажовање и стварање, и пружају осећај припадности. Пројекти делују и као средство за побољшање комуникације међу корисницима, интегришући друштвене односе у креирању присније атмосфере.

Aутор изложбе: Јелена Матић
Аутор поставке и графике: Јелена Кошарић
Помоћ у реализацији изложбе: Здравко Поповић, Небојша Тодоровић, Урош Витас, Mарко Николајевић, Стела Пантелић, Марко Веизовић, Горан Цвијетићанин, Јован Митровић, Mарко Ивошевић, Марија Деспинић;
Аутори прототипова: Петар Благојевић, Јелена Кошарић, Урош Витас, Емир Бећирагић;
Аутори пројеката: Адриан Банч, Александра Бурда, Александра Смиљанић, Анђела Станојевић, Војислав Дацић, Гордана Степановић, Данијела Лемић, Емир Бећирагић, Иван Симић, Инес Бајић, Јелена Влашковић, Јелена Кошарић, Јелена М. Матић, Марија Деспинић, Марија Манојловић, Марија Прелевић, Марко Голубовић, Марко Обрадовић, Милан Млинар, Милица Граховац, Милица Дејановић, Милица Нешовановић, Миљана Николић, Миљана Стевановић, Миомир Попесков, Николина Џодан, Оксана Чолић, Петар Благојевић, Сенка Милановић, Соња Родић, Срђан Орезовић, Тамара Папић, Тијана Лукић, Урош Витас;
Ментори пројеката: Јелена Матић, Здравко Поповић, Миљана Николић, Игор Џинчић, Александра Бурда, Војислав Дацић, Милица Дејановић, Урош Јанковић;