Одржан је први округли сто у оквиру пројекта „Fem2forests”

29/05/24

Део активности у оквиру међународног пројекта Fem2forests: „Иновативни путеви за ефикасно укључивање девојака и младих жена у сектор шумарства”, који се спроводи у оквиру Interreg програма прекограничне сараднјње за Дунавски регион је окупљање кључних актера у форми округлих столова.

Први округли сто одржан је у Београду, у организацији пројектног тима Универзитета у Београду – Шумарског факултета, 09. маја 2024. године, у периоду 11.00 – 14.00 часова.

Програмом првог округлог стола обухваћени су:

• представљање пројекта Fem2forests, у оквиру Interreg програма прекограничне сараднјње за Дунавски регион;
  • представљање резултата истраживанјња о ставовима ученица и студенткиња у погледу интересовања за школовање и избор каријере у области шумарства;
  • дискусија о разумевању потреба и препрека са којима се девојке и младе жене суочавају у сектору шумарства;
  • дискусија о добрим праксама развоја каријере у сектору шумарства.

Овом догађају је присуствовало 14 учесника (уклјључујући 3 члана националног пројектног тима). Структура учесника је била следећа: професори и сарадници Шумарског факултета, чланови Управе Шумарског факултета и представници Јавних предузећа за газдованјње државним шумама, Јавних предузећа националних паркова и истраживачких организација.