ШУМАРСКИ ФАКУЛТЕТ ПРАВИ УРБАНЕ ОАЗЕ

14/02/24

У петак 2. фебруара одржан је први сусрет у оквиру пројекта „Урбане оазе“, конципираног у сарадњи са Гете институтом, Београдском интернационалном недељом архитектуре (БИНА) и Архитектонским факултетом Универзитета у Београду, а који се спроводи у сарадњи са организацијом Националних института за културу Европске уније (EUNIC). Приликом посете локалитета, организованих као део пројектних активности, гости нашег факултета били су у прилици да погледају Арборетум и окућницу факултета, а затим је одржан радни састанак.

Као резултат рада професора и студената Шумарског и Архитектонског факултета и гостовања страних експерата и уметника, три одабрана градска простора биће оживљена и прилагођена различитим групама корисника. Током трајања овог пројекта студенти смерова Пејзажна архитектура и хортикултура и Технологије дрвета имаће прилику да кроз радионице, сусрете и практичне задатке, уз менторски рад професора и сарадњу са гостујућим стручњацима, конкретним интервенцијама обликују јавне просторе.