54. Međunarodni sajam lova, ribolova i ekologije

04/10/22

U periodu od 28. septembra do 02. oktobra ove godine, u Novom Sadu je održan tradicionalni, 54. po redu Međunarodni sajam lova, ribolova i ekologije na kome je učestvovao veliki broj izlagača, koji su tom prilikom predstavili nove proizvode namenjene lovcima i ljubiteljima prirode. Sajam je privukao veliki broj posetilaca iz raznih krajeva naše zemlje, kao i bivših jugoslovenskih republika.

Na ovogodišnjem sajmu nastupio je i Šumarski fakultet Univerziteta u Beogradukao najstarija visokoškolska i obrazovna institucija iz oblasti šumarstva i lovstva u našoj zemlji. Tom prilikom, svim zainteresovanim posetiocima prezentovan je nastavni plan i program osnovnih, master i doktorskih studija, kao i Nastavne baze „Goč“ i „Majdanpečka domena“, uključujući i lovište „Goč-Gvozdac“.

Važno je napomenuti, da je predmetni nastavnik Prof. dr Dragan Gačić na štandu Fakulteta održao i nekoliko predavanja iz oblasti lovstva.