Одржана је теренска настава одсека за Еколошки инжењеринг у заштити земљишних и водних ресурса

09/06/23

Студенти  III године одсека за Еколошки инжењеринг у заштити земљишних и водних ресурса, у оквиру предмета Конзервација земљишта, су традицонално посетили огледно добро „Радмиловац“, којим газдује Пољопривредни факултет Универзитета у Београду.

Заменик директора Владимир Зечевић је упознао студентима са историјатом огледног добра и активностима које се обављају на овом подручју.

Обишли смо засаде воћарских култура које су подигнуте на принципима одрживог развојаи са опремом за наводњавање (кап по кап)  и противградним мрежама.

Импресиван засад винограда на терасама је употпунио знање студената о предностима терасирања земљишта на нагнутим теренима.

Дружење је завршено обиласком центра за рибарствои примењену хидробиологију „Мали Дунав“ уз дегустацију вина која се производе у Радмиловцу.