Поводом Светског дана вода – организује се трибина „Разговором до праксе“

22/03/23

Студенти Одсека за Еколошки инжењеринг у заштити земљишних и водних ресурса 24.3.2023. у 11:00 часова у Амфитеатру Шумарског факултета Универзитета у Београду, организују трибину под слоганом: „Разговором до праксе“.

Поводом Светског дана вода који је 22.03.2023., желимо да укажемо на значај и вредност вода, како би сачували овај непроцењив ресурс. Циљ нам је да покажемо где је наше место и како је могуће на одржив начин управљати водним ресурсима.

Комуникацијa и размена искустава је веома корисна за студенте а и ширу друштвену заједницу. Покушаћемо заједно да разјаснимо дилеме које су везане за могућност запошљавања наших студената, проблеме са којима се сусрећемо у пракси, као и визију о будућем развоју струке и науке којa би требала да нас води напред!
Учесници су инжењери из праксе који су завршли основне студије на одсеку за Еколошки инжењеринг у заштити земљишних и водних ресурса, Шумарском факултету, Универзитета у Београду. Биће речи о следећим темама:

• Од клупе до канцеларије/посла
  • Практично или теоријско знање ?
  • Да ли после факултета знам довољно да бих почео/ла да радим ?
  • Како до праксе ?
  • Коме се обратити ?
  • Мотивација дипломираних инжењера
  • Важност преносивих вештина (тачност, марљивост, поузданост, умеће доношења одлука……)

Позивамо све заинтересоване да присуствују трибини !