U Nastavno-naučnoj bazi „Goč“, održana je 22. sednica sedmog saziva Senata Univerziteta u Beogradu

26/09/23

U Nastavno-naučnoj bazi „Goč“ Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, dana 18. septembra 2023. godine,  održana je  22.  sednica sedmog saziva Senata Univerziteta u Beogradu. Sednicom Senata predsedavao je rektor Univerziteta u beogradu prof. dr Vladan Đokić, a ovoj sednici prethodio je sastanak proširenog rektorskog kolegijuma, na kojoj su uz rektora, prorektore, dekane i direktore instituta UB, bili prisutni i ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija dr Jelena Begović, državni sekretar Ministarstva Vukašin Grozdić i pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje dr Aleksandar Jović. Na samom početku dekan Šumarskog fakulteta prof. dr Branko Stajić pozdravio je sve prisutne, poželeo im dobrodošlicu na Goč, jednu od dve nastavne baze Univerziteta u Beogradu- Šumarskog fakulteta i u najkraćem predstavio osnovne informacije o nastavnoj bazi, njenom funkcionisanju i o tome čemu je ista namenjena. Teme ovog sastanka bile su, uz ostale, finansiranje visokoškolskih ustanova, status istraživača na Univerzitetu, prikaz stanja informacija na portalu E Nauka, dinamika rada na softverskim rešenjima E-indeks i E-pisarnica itd.