Одржана ликовна радионица у Наставно-научној бази Гоч

29/03/24

У Наставно-научној бази Шумарског факултета на Гочу у фебруару 2024. одржана је ликовна радионица на којој су студенти Одсека за пејзажну архитектуру и хортикултуру Исидора Тадић, Драгана Балаћ, Драгана Стојков, Николина Свилар, Ђорђи Глигороски и Нађа Никић, са ментором др ум. Миленом Путник реализовали ликовне радове као део укупног решења дизајна ентеријера кафеа Пирамида. Радионица је представљала финализацију уметничког истраживачког процеса започетог на изборном предмету Ликовна истраживања отворених простора школске 2022/23. године, током кога су студенти анализирали пејзаж Гоча и околину објекта Пирамида у медију колажа, а затим су ову визуелну анализу транспоновали у трајнији материјал.

Радионица је остварена у оквиру започетог процеса уређења током којег студенти са Одсека за Технологије дрвета и Одсека за пејзажну архитектуру и хортикултуру доприносе својим ликовним и дизајнерским решењима како би простор наше наставно-научне базе што више одсликавао богатство области у којима се образују студенти Шумарског факултета.
фотографије: Исидора Тадић