ПОСЕТА СТУДЕНАТА ФАКУЛТЕТА ТЕХНИЧКИХ НАУКА ИЗ НОВОГ САДА ШУМАРСКОМ ФАКУЛТЕТУ

14/05/24

У циљу размене искустава и стицања нових знања, студенти друге године са Департмана за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука, уз пратњу доцента Владимира Илића, посетили су Шумарски факултет. Професор др Млађан Поповић, продекан за наставу, срдачно их је примио у име факултета, док их је др Марко Казимировић, асистент са докторатом, упознао са историјатом и значајем Арборетума. У Лабораторији за машине и алате, дочекали су их студенти Одсека за технологије дрвета, заједно са др Маријом Ђурковић, ванредним професором. Највише времена су посветили реализованим радовима студената Усмерења за пројектовање намештаја и ентеријера, које им је представила Проф. Јелена Матић. Посета је завршена практичном вежбом, у којој су студенти имали прилику да се упознају са основним врстама дрвета за израду намештаја, као и њиховим обликовним могућностима на конкретним примерима.