У Наставно-научној бази „Гоч“, одржана је 22. седница седмог сазива Сената Универзитета у Београду

26/09/23

У Наставно-научној бази „Гоч“ Шумарског факултета Универзитета у Београду, дана 18. септембра 2023. године,  одржана је  22.  седница седмог сазива Сената Универзитета у Београду. Седницом Сената председавао је ректор Универзитета у београду проф. др Владан Ђокић, а овој седници претходио је састанак проширеног ректорског колегијума, на којој су уз ректора, проректоре, декане и директоре института УБ, били присутни и министарка науке, технолошког развоја и иновација др Јелена Беговић, државни секретар Министарства Вукашин Гроздић и помоћник министра просвете за високо образовање др Александар Јовић. На самом почетку декан Шумарског факултета проф. др Бранко Стајић поздравио је све присутне, пожелео им добродошлицу на Гоч, једну од две наставне базе Универзитета у Београду- Шумарског факултета и у најкраћем представио основне информације о наставној бази, њеном функционисању и о томе чему је иста намењена. Теме овог састанка биле су, уз остале, финансирање високошколских установа, статус истраживача на Универзитету, приказ стања информација на порталу Е Наука, динамика рада на софтверским решењима Е-индекс и Е-писарница итд.