Пројектовање у бујичарству
Упознавање студената са изведеним објектима на терену. Упознавање студената са радом служби и организација које се баве уређењем водотока, заштитом приобаља од поплава и одржавањем изведених објеката на терену. На тај начин студенти би се оспособили за рад на изради пројектне документације, и рада у водопривреди. Студенти би се упознали са могућим проблемима који их очекују приликом рада на изради пројектне документације, прикупљању подлога за пројектовање и њиховој примени у процесу израде пројеката.
Стицање знања о бујичним поплавама, заштити приобаља од поплава, обезбеђивању услова за привредни развој у брдско-планинским подручјима и стицању искустава на изради пројектне документације за уређење бујичних водотока. Стицали би практична знања за пројектовање микро-акумулација и заштити акумулација од засипања наносом.
Прикупљање података за ажурирање подлога за пројектовање регулационих радова и микро-акумулација. Преношење пројектованих објеката на терен, обележавање карактристичних тачака, у зони извођења подужних и попречних објеката на уређењу водотока са бујичним режимом. Анализа мофолошких параметар придоних водотока.